Logo Tasarım

Logo tasarımı bir işaret, tipografik bir çözüm veya her ikisinide kullanarak oluşturulan, firmanızı hedef kitlenize etkili ve hızlı biçimde anlatabilecek en önemli görsel iletişim aracıdır. Grafik tasarımcı logo oluştururken akılda kalıcı, güven ve marka tanınırlığına katkı sağlayacak, işletmeyi müşterisine en doğru şekilde tanıtan tasarımı ortaya çıkarmaya çalışmalıdır. Kurumsal kimlik tasarımı ve sonraki adımlar için tasarlanan kaliteli logo tasarımları bu yönde sağlam bir altyapı oluşturacaktır. Bu nedenle profesyonel logo tasarım hizmeti almak önem taşımaktadır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Her kuruluş kendisini piyasada tanımlanabilir ve ayırt edici kılan kurumsal kimlik tasarımına ihtiyaç duyar. Başta logo, antetli kağıt ve kartvizit tasarımı olmak üzere tişörtler, araç giydirmeleri gibi daha birçok reklam araçlarıyla zenginleştirilen kurumsal kimliğinizin bireyler üzerinde bıraktığı etki işletmenize her anlamda olumlu katkı sağlayacaktır. Bu anlamda markanızı ayırt edilebilir kılmak için kapsamlı bir görsel konsept hazırlayabilirim. Yeni kurulmuş bir işletme için sıfırdan yada var olan kimliğinizi geliştirmek, günümüz tasarım çizgisine çekmek istiyorsanız iletişime geçebilirsiniz.

Ambalaj Tasarımı

Günümüzde ambalaj tasarımının amacı artık bir ürünü içermek yada korumaktan çok daha öteye geçmiştir. Marka ve ürünün kişiliğini, işlevini onlarca ambalaj tasarımı örnekleri arasından ayırt edici şekilde ön plana çıkararak son kullanıcıya doğru iletmek en önemli unsur olmuştur. Son tüketici ile karşı karşıya kalınan, en önemli pazarlama stratejisi kabul edilen bu aşamada, grafik tasarımcı olarak her detayı titizlikle ele alıp, pazarda farklılaşma ihtiyacını karşılayan ambalaj ve kutu tasarımları hazırlıyorum.

Dergi ve Katalog Tasarımı

Katalog tasarımları ürün ve hizmetler hakkında bilgi veren en güçlü pazarlama araçlarından biridir. Kitlenize yönelik bir yaklaşımla hazırlanmış, ilgi çekici görseller ve içerik ile iyi kurgulanmış bir tasarım her zaman hedefe yakındır. Kapak tasarımı, iç sayfa tasarımı ve düzeni, bilgilerin doğru şekilde aktarılması gibi birçok detayı içerisinde bulunduran bu süreç zaman, sabır ve dikkat gerektirmektedir. Grafik tasarımın her alanında olduğu gibi farklı endüstrilerin farklı yaklaşımlar gerektirdiğini unutmadan, bakış açısını öncesinde doğru kurgulayarak ilerlemek çok sayfalı tasarımlar için daha büyük önem arz etmektedir.

Ürün Dekupe Hizmeti

Dekupe işlemi bir görselin içerisinden sadece istenilen alanın kesilmesi yada başka bir deyişle etrafının boşaltılması işlemidir. Özellikle ürün çekimlerinde arka zeminden ayrıştırılan obje daha kaliteli ve karmaşadan uzak, sadece ürüne odaklanılmasını sağlaması açısından oldukça önemlidir. Dekupe ve retouch işlemi uygulanan ürünler başta e-ticaret olmak üzere katalog, broşür, afiş, banner vb. alanlarda kullanılmaya uygun hale getirilir.

Ürün dekupe etmek oldukça zahmetli ve zaman alan bir uygulamadır. Özellikle e-ticaret alanında faaliyet gösteren firmalar sürekli yenilenen ürün stoklarının çekim ve dekupe işlemleri ile başa çıkabilmek için freelance dekupe yapan grafikerler aramaktadır.

E-ticaret alanında görselliğin büyük önem taşıdığı ise bir gerçek. Son kullanıcı ile aranızdaki tek ilişki olan ürün görsellerinin kaliteli olması pazarlama hedeflerine ulaşmada en önemli önceliktir. Son zamanlarda ihtiyacın artması ile birlikte dekupe iş ilanları, dekupe yapan siteler, dekupe merkezleri ve hatta dekupe programı altında uygulamalar görüyoruz. Hazır dekupe programlarının keskin bir sonuç vermediği ve daha karmaşık ürünlerde çözüm sunmadığı bir gerçek. Reklam ajansları gibi kurumların ise sunduğu dekupe fiyatları maliyetlerinden ötürü oldukça yüksek.

Freelance ürün dekupe hizmeti alarak hem zaman hemde fiyat anlamında avantaj elde edebilirsiniz. İster e-ticaret ister ürün kataloğu yada herhangi bir tasarımda kullanmak istediğiniz görseller ile alakalı benimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medya Tasarımları

Sosyal medya yönetimi hemen hemen herkesin aktif olarak internet kullanıcısı olduğu günümüzde markalar için rekabet ortamı haline gelmiştir. Bir mağazaya göre günlük kat kat fazla ziyaretçi alan bu platformlar grafik tasarım açısından oldukça önemlidir. Kapak tasarımı, banner tasarımı, hareketli animasyonlar, yapılacak paylaşım tasarımlarını bir bütün olarak ele alarak profesyonel tasarım hizmetleri sunuyorum.

%d blogcu bunu beğendi: