Logo Tasarım Örnekleri: 100+ Trend Logo ve Amblem Örneği

 1. Logo Tasarım Örnekleri: 100+ Trend Logo ve Amblem Örneği
  1. En iyi logo tasarımları
   1. Minimalist logo tasarımı örnekleri
   2. İnşaat firması logo tasarımı örnekleri
   3. Şirket logo tasarımı örnekleri
   4. Mimari logo tasarımları
   5. Organik tarım logosu örnekleri
   6. Lojistik firma logoları
   7. Butik logo tasarım örnekleri
   8. Kuaför logo tasarım örnekleri
   9. Restoran logo tasarım örnekleri
    1. Tasarımsal ihtiyaçlarınız için iletişime geçiniz.
Logo tasarım örnekleri ve en iyi logo tasarımları

En popüler ve yaratıcı logo tasarımlarını sektörel olarak bölümleyerek bir trend listesi oluşturmaya çalıştım. Günümüzün minimalist çizgilerinide yansıtan birbirinden etkileyici logo ve amblem tasarımlarından ilham alarak şirketinizin kurumsal kimliği için ön bilgi edinebilirsiniz. Logo tasarımcısı iseniz bu rehber logo yaratma sürecinizde eminim ufkunuzu genişletecek.

Şimdi dünyanın en önde gelen portfolye sitelerini inceleyerek bir araya getirdiğim inşaat, lojistik, restoran gibi farklı sektörlerin ilham verici logolarına birlikte göz atalım.

En iyi logo tasarımları

Minimalist logo tasarımı örnekleri

Detay ve çizgileri minimum seviyeye indirerek verilmek istenen mesajı en sade haliyle ifade etmeye çalışmak basit görünmesine rağmen oldukça zor bir süreci içinde barındırıyor. Detaylı süslemelerden uzak, az çizgi ile çok şey anlatmaya çalışan minimalist logo tasarımlarında genellikle 2 veya 3 renk kullanılıyor. Yarım bırakılmış bir logo gibi görünmesini istemiyorsanız biraz beyin fırtınasına ihtiyacınız var.

İnşaat firması logo tasarımı örnekleri

İnşaat logo tasarım örnekleri günümüzde genellikle vektörel gökdelenlerden oluşsada asıl önemli olan bunu kendinize nasıl entegre edebileceğinizdir. Şirket isminizle veya uzman olduğunuz konu ile alakalı yoğunlaşmak çok daha anlamlı logo tasarımları çıkmasını sağlayacaktır. Villa projeleri inşa eden bir inşaat firmasına gökdelenli bir vektörel çizim sunmanız durumunda işler içinden çıkılmaz bir hale gelebilir. Firma için maliyet ve hayal kırıklığı tasarımcılar için ise zaman kaybı olarak tabelaya yansıyan bir süreç istemiyorsanız ne istediğinize dair iyi bir sunum hazırlamanızı tavsiye ederim.

Şirket logo tasarımı örnekleri

Şirket logosu tasarlama, kurumsal bakış açısı isteyen bir süreç gerektiriyor. Firmanın kendini konumlandırdığı yer, verdiği hizmet ya da ürün, ileride ulaşmak istediği nokta gibi konuların tümü bir arada değerlendirilmeli ve logo oluşturma sürecine başlanmalı. Aksi takdirde tasarımı göze hoş gelse bile şirket vizyonunu yansıtmayan bir logo tasarımı istenilen sonucu vermeyecektir. Kendi değerleri ile uyumlu, müşterileriyle olan iletişim stratejisine uygun, sektörünü en doğru şekilde yansıtacak akılda kalıcı bir logo tasarımı birçok şeyi değiştirebilir.

Mimari logo tasarımları

Mimarlık ofisi logoları, kendi içerisinde tasarımı barındıran bir alan olduğundan dolayı ayrı bir öneme sahip. Müşterilerin göreceği ilk şey logoları olacağı için kendini doğru ifade edebilmek çok önemli. Küçük alanları daha kullanışlı hale getirmeyi hedefleyen bir mimarlık şirketi ile devasa projelere imza atan bir şirket logosu aynı mesajı vermeyecektir.

Organik tarım logosu örnekleri

Tarım ve hayvancılık logoları doğayı esas alan betimlemeriyle karşımıza çıkıyor. Burada farklılık yaratmak firmanın önem verdiği konulara ve hayal gücünüze kalmış. Bir simge belirlenerek bunun üzerinden ilerlemek faydalı olabilir veya yenilenebilir enerji gibi olanakların kullanılıyor olması tasarımı farklı boyutlara taşıyabilir.

Lojistik firma logoları

Lojistik firmaları, ürünlerin nakliyesi, depolanması ve dağıtımı gibi hizmetleri bir bütün olarak sunarlar. Rekabetin yüksek olduğu bu sektörde potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekebilmek için iş yaklaşımınızı yansıtan bir logo tasarımınızın olması şart. Akılda kalıcı ve öz güvenli bir logo markanıza değer katacaktır. İşte lojistik firmaları için fikir edinebileceğiniz yaratıcı logo tasarımları.

Butik logo tasarım örnekleri

Bayan giyim üzerine yoğunlaşan butikler için hazırlanmış en güzel logo örnekleri. Ferah tonlarda hazırlanan birbirinden hoş ve sıradışı çizimler. Bu alanda biraz daha eğlenceli logo tasarımları görebiliriz. Kişiye özel, fabrikasyonun olmadığı ve girişimcilerin çoğunlukla bayanlar olduğunu düşünürsek daha renkli bir dünya sizleri bekliyor.

Kuaför logo tasarım örnekleri

İster lüks bir güzellik merkeziniz olsun isterse kendi halinde butik bir salonunuz. Sosyal medya nimetleriyle ulaşamayacağınız hiçkimse yok. Bu yüzden akılda kalıcı şık bir logo, dünyaya açılan pencereniz olacak. Tabelanız, kartvizit ve ilanlarınız, sosyal medya tasarımlarınızda kullanacağınız logonuz için ayrıca zaman ayırmanızı öneririm.

Restoran logo tasarım örnekleri

Restoran ve lokanta logoları verdiği hizmeti yansıtması açısından en önemli sektörlerin başında geliyor. Akılda kalıcı bir restoran logo tasarımı iç dizayndan hizmet kalitesine kadar her detayı müşterisine anlatabilir. İşte fikir edinebileceğiniz yaratıcı restoran logoları.

Caner Aydın / Freelance Grafik Tasarımcı / 0532 276 13 77

Tasarımsal ihtiyaçlarınız için iletişime geçiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: